Оксана Марущак

Оксана Марущак

570

Бізнес-вуман, управління комерційною нерухомістю.

 

Має власний бізнес, керує компанією яка спеціалізується на управлінні комерційною нерухомістю. Йдеться не про посередницькі операції з купівлі або продажу, а про управління об'єктами нерухомості та вирішення всіх питань, що виникають в цьому процесі. Тобто можливість для власника об'єкта позбутися всіх турбот стосовно оренди приміщень.

 

Має дві вищі освіти: інженерно-технологічну та юридичну. Перша надала розуміння того, як створити будь-яку будівлю, від звичайного до виробничого простору. Друга освіта дозволяє все правильно оформити документально. У сукупності це допомагає Оксані досконально розбиратися у справі, якою вона займається – нерухомістю.

 

Виховує двох чудових доньок. Старшій Вікторії вже 22 роки, молодша Вероніка ще вчиться в школі, їй вісім років. Виховує їх разом зі своїм чоловіком, з яким, слід зазначити, познайомилася на роботі.

«Це, мабуть, історія, про яку говорять «розповідатимемо онукам», - коментує Оксана.

Вдома створює затишок і комфорт, оточує турботою кожного. Дуже любить готувати для своїх домочадців і друзів, постійно намагається їх порадувати смачненьким, приготованим самостійно.

 

Як ми вже розповідали, Оксана спеціалізується на управлінні нерухомістю, і як здається багатьом, це не так вже й складно: купив, продав, передав в оренду і все. Але це лише на перший погляд. В реальності все набагато складніше. Завдання Оксани –  правильно розбудувати орендний бізнес, допомогти власнику комерційної нерухомості позбутися непотрібних клопотів, пов’язаних з дотриманням обов’язкових правил.

 

Компанія  займається аналізом ринку комерційної оренди, проводить перепланування, якщо це підвищує прибутковість, а також постійно стежить за численними змінами в податковому законодавстві. Також веде всю фінансово-господарську діяльність, проводить перевірку інформації по кожному з клієнтів, займається усіма проблемами, пов'язаними з обслуговуванням будинків, підтримкою в робочому стані комунікацій, забезпеченням роботи парковки, підбором обслуговуючого персоналу на самих об'єктах нерухомості тощо.

 

Шлях до цього бізнесу був дуже тернистий:  Оксана працювала юристом, помічником посла та врешті решт доля привела її в один з великих банків, в якому вона почала займатися аналізом заставного майна. Саме в той період у неї і виникла ідея сформувати таку послугу, яку ніхто до цього великим власникам нерухомості не надавав – це повне і всебічне управління об'єктами нерухомості.

«Я почала переговори з деякими з власників об'єктів, з якими познайомилася, працюючи в банку. Саме вони і стали першими клієнтами, передавши мені в управління частину комерційної нерухомості», - розповідає Оксана.

Це був новий досвід і безпосередня робота з архітекторами, будівельниками і, звичайно ж, чиновниками, які відповідали за ті чи інші питання, пов'язані з нерухомістю та землею в Києві. І це був початок великого шляху до успіху.

 

Оксана завжди була і залишається цілеспрямованою людиною, що максимально професійно підходить до тих чи інших питань. Любить багато працювати але бувають моменти «вигорання». З часом зрозуміла, що потрібно досягати балансу в роботі та відпочинку. Намагається якомога частіше подорожувати з родиною, знаходить спільні інтереси і з чоловіком, і зі старшою дочкою, і з молодшою.

 

Впевнена, що багато в чому успіх у бізнесі залежить від людей, з якими працюєш: не тільки з діловими партнерами, але і з власноруч сформованою командою. Усі повинні бути націлені на досягнення результату, а не просто «відпрацьовувати».

 

Прикладом для наслідування вважає своїх батьків. А ось з наставником все трохи складніше. Оксана говорить, що її найкращий наставник – це вона сама. Адже будь-яку справу завжди доводить до фіналу. Це одна з найважливіших рис її характеру.

 

Значущими людьми в своєму житті називає, безперечно, своїх дочок і чоловіка. «Ми завжди є одне в одного, ми поруч, ми разом», - додає Оксана.

 

Насправді, від Оксани кожен день залежить вирішення багатьох проблем. Їй доводиться приймати на себе всю повноту відповідальності за них. Головне – детально розібрати ситуацію та критично підійти до питання. І найважливіше, що поруч є люди, з якими можна порадитися, поспілкуватися, обговорити. На роботі – це професійна команда, яка була напрацьована впродовж багатьох років, з якою довелось пройти чимало різних ситуацій і прийняти багато складних рішень. У родині головна підтримка чоловіка та дочок.

«Всі важливі рішення ми обговорюємо в колі сім'ї. Звичайно, не завжди наше бачення співпадає на всі сто відсотків, але ми приймаємо рішення разом. Це дуже важливо», - говорить Оксана.

В людях цінує чесність і прямолінійність, а також душевність і чуйність. Впевнена, що допомагати потрібно всім, кому ти в змозі допомогти. Адже іноді, щоб підтримати людину в складні моменти, досить просто бути хорошим співрозмовником.

 

У вільний час не останню роль в житті Оксани займає спорт. Це можуть бути онлайн-заняття з йоги чи вправи з тренером. Також відвідує курси візажу однієї з найталановитіших візажистів в Україні.

 

Любить шити для себе одяг, щоправда у цьому їй допомагає професіонал, одна з давніх подруг. Оксана зізнається, що досконально знає, в яких київських магазинах і шоу-румах можна придбати все найцікавіше і найкрасивіше для створення нового образу: тканини, мережив, хутро, шкіра, фурнітура. Саме у цьому знаходить віддушину творча натура дівчини,  яка не завжди актуальна в її бізнесі.

 

Інша віддушина – це садівництво. Обожнює копатися з саджанцями всіляких квітів і кущів. Гарно, що в нашому кліматі є сезонність, а вона означає необхідність підібрати квіти на весну, літо, осінь (плюс на зиму все це підрізати й укутати). Вдома має багато живих квітів, пересадкою яких теж займається самостійно. Квіти які вирощує на клумбах у своєму саду, потім формує у букети які прикрашають кімнати у будинку. Флористика - захоплююча, але не така вже й проста справа. Є маса нюансів. Але все одно - живі квіти у будинку вважає  однією зі складових затишку.

 

Витрачену на роботу енергію намагається компенсувати відпочинком. Але відпочинок – це не «лежання на дивані», це подорожі з родиною, спілкування з друзями. Також займається танцями і плаванням.

 

З молодшою дочкою відвідує уроки вокалу та моделінгу. Із старшою дочкою може сходити і на концерт і до клубу.

«Мені важливо, щоб вони були відкриті в стосунках зі мною, ділилися своїми переживаннями, щоб я могла їм допомогти та підтримати в потрібний момент», - говорить Оксана.

З чоловіком теж мають багато спільних інтересів: ходять на катері рибалити, займаються дайвінгом, їздять кататися на лижах. Підтримувати себе в хорошій формі допомагають піші прогулянки, заняття спортом, спа-салони та косметолог. Любить читати, обожнює їздити за кермом, адже водіння дає можливість побути наодинці з собою, розслабитися, обміркувати день, який минув, послухати музику.

 

Вирішальним при ухваленні рішення взяти участь у конкурсі Mrs. Ukraine International 2021 булобажання стати прикладом для дочок та інших жінок. Продемонструвати, що жінки багатосторонні, у них чимало граней, інтересів, потреб.

«Так, я мама, дружина, у мене власний бізнес, я намагаюся знайти себе у творчості (будинок, сад, візаж, пошиття одягу тощо). І зараз я хочу підтримати настрій інших жінок, які сумніваються в собі. Будь-яка жінка повинна бути не тільки мамою або дружиною, вона повинна бути королевою. І не тільки в серцях близьких, а й на сцені. Це її невід'ємне право», - підкреслює Оксана.