Тетяна Яшкіна

Тетяна Яшкіна

5088

Українська підприємниця та філантропка. Власниця національної мережі департаментів зброї «ОХОТА».

 

Тричі відзначена орденом «Волонтерський рух» першого-третього ступенів.

Удостоєна Національної нагороди «Волонтер року», 2019 р.

Переможниця Національної премії «Найкраща українка в професії», 2020 р.

 

Учасниця має дві вищі освіти за спеціальностями «Економіст» і «Менеджмент». У 2021 році пройшла навчання в Аспен Інститут Київ (семінар «Бізнес та суспільство»), де зосередилась на вивченні становлення ціннісно-орієнтованого лідерства та розвитку культури діалогу.

 

«Я мрію, щоб наше суспільство будувалось на діалозі взаємоповаги, щоб сильні підтримували слабких, щоб міста розквітали, а Україна стала країною щасливих людей. Адже наше майбутнє – у наших руках», – зазначає Тетяна.

 

Маленькою вона мріяла про звичайні для кожної дитини речі: вірні друзі, цікаві іграшки та нові пригоди, а головне – щоб батьки завжди були поруч і підтримували.

 

Але у вісімнадцять років, після смерті батька, Тетяні довелося очолити родинну справу – маленький магазин зброї у районному центрі на Миколаївщині. Ким вона була? Дівчина, яка з п’яти років вміло володіла рушницею – онука своїх дідів-мисливців. Напевно, це їхня витримка, сміливість і рішучість дісталися їй у спадок. В результаті, невелика крамничка площею у сорок квадратних метрів за кілька років перетворилася на національну мережу департаментів зброї «ОХОТА».

 

А потім ще одне випробування. Кілька років тому Тетяна втратила найріднішу людину – Маму. І тільки любов до життя, доброчинна та волонтерська діяльність, якими дівчина займається вже багато років, допомогли не зневіритися і не впасти у відчай.

 

«Бути жінкою – це любити. Кожен ранок я прокидаюсь із любов’ю і вдячністю за своє життя. І доля завжди відповідає мені взаємністю. Я відчуваю, що Мама – мій янгол-охоронець – поруч зі мною назавжди, оберігає і захищає. Її Любов – невичерпне джерело енергії, мій оберіг, мої чарівні обладунки. Цією силою Любові я хочу ділитися з іншими. Саме тому я сама стала мамою для ста тридцяти діточок – вихованців Дитячого будинку-інтернату №3 міста Миколаєва. Служіння людям – це головна місія життя, ключовий принцип, на якому має будуватися наш світ», – наголошує Тетяна.

 

Дівчина з великим серцем. Здається, у ній відтворились казкові легенди про милосердних і чарівних принцес-воїнів. Любов до мисливства у родині Тетяни передавалась із покоління у покоління. Ще маленькою дівчинкою вона оволоділа мистецтвом стрільби. Це велике дитяче захоплення вилилось у потужний системний бізнес – ТОП-3 лідерів галузі країни. Це особиста гордість Тетяни та її шана батькам. Національна мережа департаментів зброї «ОХОТА» представлена у трьох областях України, а незабаром з’явиться і у серці нашої країни – на Київщині.

 

Тетяна не зупиняється на досягнутому, а з радістю та справжнім азартом розпочинає кожний новий проєкт. Завжди з гідністю витримує перевірку сили духу на незламність. І чим більш божевільною і нездійсненною ідея здається іншим, тим з більшим захопленням вона за неї береться і завжди (так, саме завжди!) досягає успіху. Діє невимушено і блискуче, адже переконана: якщо фокусуватися на страхах і неприємному досвіді, ніколи не отримаєш задоволення від процесу творчості.

 

У своєму авторському блозі вона навчає тисячі людей культурі поводження зі зброєю та прищеплює любов до спорту. Більше десяти років національна мережа «ОХОТА» проводить масштабні стрілецькі змагання #охота_турнир. Тетяна сама постійно тримає себе у формі: щодня тренується і бере участь у різних змаганнях. Обожнює гірські лижи та навіть встановила власний рекорд – 70 км на лижах зі швидкістю 68 км/год. Займається вейксерфінгом та співом. Але особливе захоплення – це велоспорт. Велосипед – це свобода, швидкість, пристрасть. І на цей рік у Тетяни доволі амбітні плани – здолати марафон Ironman.

 

Важливе місце у її житті займають книги. Щоб мотивувати читати інших, на початку 2021 року дівчина вирішила взяти участь у челенджі #40книг2021Challenge. Зізнається, що любить різні книжки: нон-фікшн і художні романи, читає про психологію та економіку, цікавиться біографіями бізнесменів і політиків. Головне – щоб книга захоплювала, живила розум, підштовхувала діяти, вивчати щось нове, а не сидіти на місці.

 

«Життя – це шлях, це унікальна історія. Буде твоя історія сповнена дивовижних подій та пригод на кілька томів, або це будуть незв’язні клаптики «ні про що», буде це розумний текст чи бездарна писанина – залежить тільки від тебе. Збудувавши успішний бізнес, я стала більше цінувати звичайні радості життя. Я однаково насолоджуюсь теплою розмовою і можливістю побути наодинці з собою, пробуджуючою енергією вранішнього світла і мрійливим сяйвом зірок, шумом океану на краю світу і тишею біля маленької хатинки під старою вишнею в одному з мальовничих сіл нашої країни», – розповідає учасниця.

 

Тетяна зізнається, що захоплюється біографією американської акторки, телеведучої, письменниці та філантропки Опри Вінфрі. Багато років тому її, дівчину з маленького українського міста, яка робила свої перші кроки у будівництві власного великого бізнесу, щиро вразила історія американської дівчинки з бідної родини, якій ніхто ніколи не допомагав, але вона наперекір усім перепонам стала однією з найвідоміших журналісток і найбагатшою жінкою у світовому шоу-бізнесі.

 

«Її покликання, так само, як і моє, – відкривати людям нові можливості, надихати та окриляти. Адже найважливіше в житті жінки – це знайти шлях до самої себе, плекати свій дух, вчитися дарити цьому світу Любов і приймати її від інших. Як сказала Ліна Костенко, «Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом». Так і я віддаю частину свого серця кожному – своїм рідним і друзям, глядачам мого каналу та клієнтам нашої мережі, дітям, яким так не вистачає батьківського тепла. Вся ця Любов повертається мені обов’язково і в стократному еквіваленті», – зазначає Тетяна.

 

Участь у престижному конкурсі Mrs. Ukraine International розцінює як можливість окрилити та сповнити надії серця багатьох жінок України, навчивши їх не боятися перешкод і впевнено рухатись до поставленої мети. Власним прикладом ця унікальна дівчина вже довела, що «чоловічі» сфери у бізнесі – це міф, а будь-які обмеження існують лише в нашій уяві. Тетяна хоче допомогти й іншим жінкам руйнувати стереотипи, не обмежувати свою свідомість, а вчитися довіряти життю і своєму серцю:

 

«Головне – бути чесною перед самою собою і любити те, чим займаєшся. Тільки такий підхід приведе до справжнього успіху та самореалізації. Є мрія, що веде вперед, вогонь у серці та віра у власні сили. Наше життя – це шахівниця, на якій кожен сам обирає свою фігуру. Тож королевою чи пішаком тобі бути – вирішуєш тільки ти сама», – посміхається Тетяна.