Олена Талапа

Олена Талапа

1915

Текстильний декоратор, дизайнер, підприємець.

Олена Олександрівна – текстильний декоратор, дизайнер, підприємець. Засновник, керівник і головний дизайнер компанії «Т-Стиль», член спілки дизайнерів України, член UBPG клубу (Унгвар Бізнес Партнер Груп). Автор ряду колекцій інтер'єрного текстилю «The Best by Т-Стиль».
Тканини колекцій представлені в інтер’єрних шоу-румах України, Молдови, Катару, Південної Кореї, Польщі, Румунії, Естонії, Греції, Італії та Угорщини, США та Канади.

 

«Т-Стиль» – мережа салонів інтер'єрного текстилю та декору в Ужгороді, бренд інтер'єрних тканин, Перша і єдина компанія України у своєму сегменті, яка представила Україні в 2010 році свій бренд інтер'єрного текстилю, а в 2015 році вже міжнародній професійній аудиторії на виставці у Франкфурті-на Майні. Учасник міжнародних текстильних форумів в Польщі та Румунії.
Щорічно презентує нові колекції світу у Німеччині.

 

З 2015 року відкрито шоу-рум компанії в Києві. Володіла шоу-румом у Варшаві але на жаль, через пандемію довелося його закрити.

 

Має дві вищі освіти: юридичну та дизайн інтер'єрів.

 

Батько Олени - військовий офіцер, який пройшов Афганістан, і сім'я постійно переїжджала з країни в країну через переводи голови сімейства до різних гарнізонів, мама ж за освітою - інженер. Зовсім юна Олена змушена була поміняти кілька шкіл, пізнати життя без зручностей і дивитися сни на армійських матрацах. Але, завдяки таким переїздам, вона навчилася задовольнятися малим і цінувати домашній затишок, а також, легко адаптуватися до нових умов.

 

Іноді батьки залишали її на піклування дідуся з бабусею, і саме вони прищеплювали їй «жіночі хитрі звички»: красиво посміхатися, рівно ходити і займатися танцями, а також премудрості рукоділля.

«Але перший свій «шедевр» я пошила зі шматка батькових військово-парадних штанів, вирізавши шматок прямо посеред коліна», - з посмішкою згадує Олена.

У шлюбі 23 роки. Олена вийшла заміж, тільки-но закінчивши юридичний факультет і влаштувавшись наймолодшим фахівцем в Ужгородський міськвиконком. Чоловік був звичайним водієм начальника одного з управлінь. Після, за розподілом потрапила на роботу в Управління юстиції Закарпатської області на державну службу, також працювала в РАЦСі і видавала дублікати свідоцтв про народження та шлюб.

 

Синові Борису вже 20 років, і він закінчив навчання в Канаді. Маленьким, він часто хворів, що позначилося на роботі Олени. Волею долі вона пішла викладати на юридичний факультет, була автором деяких курсів лекцій і збиралася вступати до аспірантури, а щоб прожити брала замовлення на індивідуальний пошив одягу і штор. У 2006 році, взявши кредит, відкрила свій перший салон штор в Ужгороді.

 

Олена не була професійною швачкою або дизайнером, і ведення бізнесу для неї було чимось невідомим. Навчалася всьому сама методом проб і помилок, а вже пізніше освоїла професію дизайнер-інтер'єру.

 

Ідея створити власну колекцію інтер'єрних тканин, прийшла до Олени під час кризи, коли необхідно було максимально зосередиться на роботі і на нових умовах ринку.

«Мені довелося пройти через неприйняття мене та моєї команди як колекціонерів, адже наш ринок був заточений під іноземні бренди і продати що-небудь під українським ім'ям було з ряду фантастики. Коли я вперше взяла участь в міжнародній виставці в Німеччині, українські колеги, побачивши мій стенд, дуже дивувалися, що я там взагалі забула», - коментує Олена.

Окрім того, це був початок 2015 року - час, коли війна на Сході України дуже сильно впливала на сприйняття України в цілому і безліч разів доводилося доводити і доводити, що ми маємо право бути.

«Але незважаючи ні на що, я і моя компанія вистояли. Знайшлися ті, хто в нас повірив, хто оцінив наші тканини. І хто співпрацює з самого того першого моменту і до сьогодні. Від Азії до Америки, та трохи в Україні», - додає Олена.

Пройшовши крізь терни до зірок, пропустивши кожну нитку власного бізнесу через себе, Олена довела, що український бренд існує. У компанію «Т-Стиль» повірили клієнти, її салони радили один одному і бізнес став заробляти і поступово став лідером на ринку України.

 

Озираючись на пройдений шлях, Олена запевняє, що успіх може проявлятися в різних речах, але важливо одне: займатися тим, чим повинен і знайти своє покликання. І тоді самі обставини відкриють перспективи, сили знайдуться і втома навіть не доторкнеться. Одним словом - треба бути фанатом своєї справи!

 

Олена живе, слідуючи заповіді «не сотвори собі кумира…», а своїм ангелом називає сина, а його народження - найдоленоснішою подією. Адже саме він вказав її справжнє покликання в житті.

«Все моє життя - це складні рішення. Особливо складними вони здаються тоді, коли ти їх ще не прийняв. Потім - уже не складно. Потім вже треба розгрібати наслідки цих рішень. Ось зараз мені складно було зважитися на участь в конкурсі Mrs. Ukraine International, і я готова до наслідків», - каже Олена.

У людях найбільше цінує оптимізм і вміння тримати слово. Жахливо злиться, коли пообіцявши, люди починають ухилятися або не відповідати на телефонні дзвінки.

 

Олена повністю віддана своїй улюбленій справі, тому вільного часу у неї немає зовсім! А ось відновити сили намагається в подорожах, навіть, якщо вони пов'язані з роботою. Однаково приводять в тонус піші підйоми високо в гори, катання на лижах, затишні пляжі і море, відвідування старовинних куточків і музеїв. Як будь-яка жінка дуже любить поніжитися в SPA. Відпочиває під час шопінгу і коли запрошує гостей на смачну вечерю. Готувати не любить, проте ціную авторську кухню. Інколи полюбляє побути на одинці сама з собою.

«Я росла в компанії друзів, які грали у війну, козаки-розбійники, лазили по деревах і будували курені. А мені так хочеться побути принцесою з дитячої казки. Нехай навіть вже цій принцесі далеко за сорок. Дякую проекту Mrs. Ukraine International 2021 за таку можливість», - резюмує Олена.